Piknik Naukowy Józefosław i Julianów Jó&Ju

11 września 2022 roku odbędzie się Piknik Naukowy Jó&Ju. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka przy ul. Kameralnej 11 w Józefosławiu.

Zobaczymy i usłyszymy dużo sprzętu grającego, ale że Piknik jest naukowy, zatem przez rozrywkę prowadzimy do wiedzy. Na pierwszym pikniku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Elektroniki. Tym razem prowadzących będzie dwóch i znacznie większe stanowisko.

Dr inż. Artur Sobczyk z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże nam, jak się robi hologramy. Może być głośno o tym, ale przy tym powinno być cicho – inaczej hologram nie wyjdzie (tak, proces jest tak czuły, że dźwięk może cały proces naświetlania zakłócić).

Mgr inż. Leszek Pawlicki z tego samego Wydziału pokaże nam, jak świeci… powietrze, a i innych nieoczywistych atrakcji fizycznych nie zabraknie.

Niezawodny Science-BOX.pl pokaże, że nauka chemii, czy fizyki, to przyjemność i wspaniała zabawa.

Symulator lotu, oblegany przy poprzednim pikniku, teraz też będzie i to nawet dwa. W oczekiwaniu na swój lot, porozmawiasz z kontrolerem ruchu lotniczego, posłuchasz ATC, no i porozmawiamy, jakim cudem samolot lata.

Matplaneta Ursus – ludzie, dla których matematyka jest pasją i potrafią tą pasją zarażać. Teraz też będą i znów wielu polubi Królową Nauk.

Pamiętacie obserwacje Słońca z poprzedniego pikniku? Teraz też popatrzymy w Słońce specjalnie przystosowanym teleskopem. Nawet w niepogodę będzie ciekawie.

Piknik Naukowy Józefosław i Julianów Jó&Ju
Platak – Piknik Naukowy Józefosław i Julianów Jó&Ju