Dzień Julianowa

Dzień Julianowa to cykliczne święto sołectwa organizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” we współpracy z Sołtysem i Radą Sołecką Julianowa.

Od organizatorów

Wydarzenie opatrzyliśmy hasłem #AktywnyJulianów mając nadzieję, że stanie się marką dorocznego Dnia Julianowa, znakiem rozpoznawczym naszej wsi i sposobem na życie jej Mieszkańców.

Naszym marzeniem jest coroczna kontynuacja spotkań z okazji Dnia Julianowa w coraz większym gronie. Niech ta impreza stanie się bodźcem do wspólnego spędzania czasu w tym naszym zabieganym świecie.

Nie ma imprezy bez wspaniałych ludzi. Każdy kto działa z ramienia organizatorów, każdy kto wystawia się ze swoją dyscypliną sportu, każdy, kto przyjeżdża się bawić – współtworzy atmosferę tego dnia. To jest dzień zabaw, wyzwań i nauki.

Staramy się, aby wrzesień był miesiącem, który kojarzy się z Dniem Julianowa, ponieważ nadchodzące miesiące zimowe mogą być zarówno aktywne jak i bezpieczne. Kładziemy nacisk, aby podczas Dnia Julianowa bawić się i edukować.

Jak to się zaczęło?

Pomysł na zorganizowanie święta Julianowa zrodził się w głowach osób ze Stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów”. Siłą napędową do działania była Pani Hanna Krzyżewska – Radna Rady Miejskiej z głową pełną pomysłów, odpowiedzi i rozwiązań. Jej pewność i gotowość do pomocy dodała nam wiatru w żagle! To Pani Hanna wpadła na pomysł aby areną wydarzenia stał się Plac Sołecki, który jednocześnie nabierze znaczenia jako lokalne miejsce spotkań na sport i rekreację. Chcieliśmy zorganizować imprezę przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, zaproponować wiele różnych aktywności oraz przestrzeń na edukację z dziedziny bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy, zachowania się w trudnych sytuacjach, itp.

Najważniejsze było dla nas zaszczepić w uczestnikach aktywność, ponieważ sport jest przepustką do zdrowia i dobrych nawyków. Aktywne dziecko to często aktywny rodzic i – w naszym przekonaniu – świetna alternatywa dla czasu spędzonego przed ekranem smartfona 🙂