Mapy Systemu Informacji Przestrzennej

Mieszkańcy poszukujący informacji o swojej okolicy, planach gminy czy sieci transportu mogą korzystać z portali Systemu Informacji Przestrzennej Gminy Piaseczno.

Dostępne są cztery portale danych przestrzennych: Informator, Mobilność, Budżet Gminy i Planowanie Przestrzenne. Każdy z tych portali jest dedykowany odrębnym danym i służy wyszukiwaniu innych informacji o gminie, również na podstawie danych ewidencji gruntów czy danych adresowych.

Dane zostały zebrane w specjalnie przygotowane kompozycje tematyczne ułatwiające odnalezienie poszukiwanych informacji. Można skorzystać z różnych kompozycji, takich jak „Sport i rekreacja”, „Oświata i Kultura”, „Piaseczyńskie zabytki” czy „Opieka medyczna”. Dzięki temu mieszkańcy mogą nie tylko lepiej poznać obiekty znajdujące się na terenie gminy, lecz także odnaleźć miejsca zabytkowe, czy rzemieślników działających w ich sąsiedztwie.

Mieszkańcy mogą także na bieżąco śledzić postępy prac w realizacji budżetu gminy oraz w łatwy sposób wyszukać informacje, co w ich najbliższej okolicy jest planowane do wybudowania, która inwestycja jest w trakcie wykonywania, a która została już ukończona, czy też śledzić inwestycje drogowe i kwestie bezpieczeństwa na drogach.